Esteetiline hambaravi

Esteetiline hambaravi – kõik, mida vajad kauni ja enesekindla naeratuse saavutamiseks.

Hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine on protseduur, mis muudab Teie hambad heledamaks ja aitab vabaneda pigmendist hammastel. Tähelepanu peab pöörama enne valgendamist hammastele, millel on täidised, kroonid või laminaadid, kuna eelpool mainitud hambad valgendamisele ei reageeri ja jäävad selliseks nagu enne. Harmoneeruva hambarea saavutamiseks tuleks pärast valgendamist vahetada vanad täidised, kroonid, laminaadid. Hambaarsti juures hammaste valgendamiseks tuleb Teil varuda aega umbes tund. Esmalt hindab arst Teie hammaste olukorda: karioossed defektid (augud) tuleb enne valgendamist parandada, sest valgendamise ajal on oht, et valgendusgeel võib sattuda hambaauku ja hiljem põhjustada hamba tundlikkust. Hambakivi ja katt tuleb eemaldada, et hambapinnad oleksid puhtad ja geel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele ühtlaselt. Kui hammaste olukord on hinnatud ja sobilik valgendamiseks, puhastab suuhügienist / hambaarst Teie hambad pastaga. Seejärel määrab suuhügienist / hambaarst Teie hetke hambavärvi, et pärast valgendamist näha tooni muutust.

Hammaste pärlipesu

Pärlipesu on hambakatu ja pigmendi eemaldamine, hammaste poleerimine, hamba pindade ning igemetaskute töötlemine soodapritsiga.

Hambakivi eemaldamine

Eestis on praktiliselt igal teisel inimesel haiged igemed. Parodontiit on põletik,mis väljendub alguses igemete veritsemisena. Hambakivi sees olevad bakterid ning sinna tekkinud katt tekitavadigemepõletikku, mis läheb edasi ka luupõletikuks. Hammast ümbritsev luukude laguneb ning hammas hakkab liikuma. Märgata on hammaste asendi muutust ja vahemike teket. Kui kivi ja kattu ei puhastata, siis hambad kukuvad lihtsalt välja.

Veritsuse staadiumis on parodontiit ravitav. Kõige tähtsam protseduur igemeteravi puhul on hammaste sügavpuhastus ehk küretaaž. See on põhjalik hambakivi eemaldamise protseduur, kus hügienist eemaldab hammastelt ja igemetaskutest katu ja kivi. Olenevalt kivi kogusest võib ravi kestvuseks olla mitu visiiti, kuid tulemust on juba näha pärast esimest visiiti.

Eelnevalt kasutatakse igemetele tuimestavat geeli. Otseselt valus see pole, ent olenevalt erinevate inimeste hammaste tundlikkusest, on see mõnel veidi ebamugavam kui teisel.

Hammaste puhastamisel lastakse esimese asjana kõik hambad soodapritsigaüle, mis eemaldab kergema katu ning muudab hambakivi pehmemaks. Pärast soodapesu eemaldatakse hammastelt ultraheli sagedusel võnkuva instrumendi ehk ultraheli scaler’iga hambakivi. See toiming on suhteliselt ebamugav. Keerulisematesse kohtadesse ladestunud hambakivi eemaldatakse hiljemkäsitsi mehhaaniliselt.

Lõpetuseks poleeritakse hambad spetsiaalse geeliga, et hambapind siledaks saada, vältimaks uue hambakatu kinnitumist hamba karedale pinnale. Pealeprotseduuri võib esineda kerge igemete veritsemine, veritsus jääb paari-kolmepäevaga järele.

Meelespea:

Pärast hambakivi eemaldamist tuleks vältida samal päeval värviliste toitude jajookide, nagu punapeet või vein ja kohv, tarbimist. Samal õhtul võiks võtta kasutusele uue hambaharja, et vana harja küljes olevad bakterid ei satuks kohesuhu tagasi. Soovitatakse teha ka ühe pudelitäie suuveega kuur. Hammasteülitundlikkus pärast hambakivi eemaldamist on täiesti normaalne. See möödub korraliku puhastamisega paari nädala jooksul.

Hambakivi võiks eemaldamas käia kord aastas. Hambakiviga teke intensiivistub vanuse lisandudes. Probleemsete igemetega patsientidel saab hambakivi eemaldamisega põletikku ja luukadu pidurdada, luud ja endistolukorda tagasi ei saa, aga vähemalt on võimalik olukorda hoida stabiilses faasis.

Teenuste hindadega saab tutvuda Corrigo Hambaravi hinnakirjas.

Broneeri aeg

  1. Vali loendist sobiv protseduur ja spetsialist.
  2. Vali kalendrist sobiv aeg.
  3. Täida andmed ja broneeri!
  4. Veendu, et oled saanud broneeringu kinnituse! Kui broneeringu kinnitus ei ole Sinuni jõudnud, palun anna meile sellest teada.